Kashmir testar!

Upplagd av Gekås den 25 december 2009 i Arkiv 0 Kommentarer
Idag har Bloggredaktionen tagit in en konsult för att få svar på frågan "Vilket hundgodis ur Gekås-sortimentet är smarrigast?". Vår testpanel bestod av en enda enväldig domare, Kashmir, som har hela 11 års erfarenhet av hundgodis-ätanden.

Kashmir testar!

1:a plats
Grisöron - en riktig klassiker som man aldrig kan tröttna på. Tydligen har Gekås två varianter, budget och lyx, och eftersom jag är stor i maten blir det de maffigaste öronen som matte får lov att köpa.
2:a plats
Strips - det smakar som grisöra, men är betydligt mindre i utförandet. De kunde gott vart lite större men nedrans vad goda de är, därav andraplaceringen.
3:a plats
Tuggben med cheese - ett klassiskt tuggben med spännande kex-fyllning med ostsmak. De är både goda och tål att gnagas på en lång stund, stort plus!

Kashmir testar!

/Helena & Katarina

Taggar: Array

Kommentarer

  • Inga kommentarer än. Var den första att lämna en kommentar

Lämna kommentar

Gäst 25 maj 2013